FAQ aneb Často kladené dotazy

 

Vysvětlivky k barevným tonerům a cartidgím:


Black / černá


Cyan / modrá / azurová


Magenta / červená / purpurová


Yellow / žlutá


Light Cyan / světle azurová / světle modrá


Light Magenta / světle purpurová / světle červené


Photo Black / foto černá

 

Co je cartridge?

Cartridge je vyměnitelná kazeta s inkoustem. Je použitelná pouze pro inkoustové tiskárny

 

Co je to toner?

Toner je název pro tonerovou kazetu. Přesný překlad z angličtiny je samotný prášek, kterým se kazety pro laserové tiskárny plní (černý, azurový, žlutý či purpurový).

 

Co je ČIP a jakou má funkci?

Elektronické zařízení, které automaticky sčítá počet Vámi vytištěných listů. U našich tonerů jsou čipy nové nikoliv použité, proto se Vám nemůže stát, že by jste nemohli využít plnou předepsanou kapacitu .

 

Co je to kompatibilní / alternativní toner či cartridge?

Jedná se o nový toner od alternativního výrobce, než jakým je výrobce tiskového zařízení (tiskárny, faxu, kopírky...)

Cena je nižší především díky tomu, že platíte pouze za produkt jako takový. Neplatíte za značku a know-how velkého výrobce, jako to bývá v případě originálního spotřebního materiálu.

 

Jaký je rozdíl mezi kompatibilním / alternativním a repasovaným tonerem či cartridge?

Kompatibilní / alternativní toner je nový, nepoužitý přímo z továrny. Repasovaný je použitý, znovu naplněný toner novým práškem (cartridge inkoustem). Jedná se o použité a znovu použitelné zboží, což se může projevit na kvalitě tisku. Repasovaný může nést známky opotřebení už při koupi.

 

Proč je originál dražší?

Originální výrobce prodává tisková zařízení většinou s minimálním či nulových ziskem a svůj zisk generuje z prodeje originálního spotřebního materiálu. Z tohoto důvodu originální výrobci mohou šířit fámu, že kompatibilní spotřební materiál má vliv na záruku, což není vůbec pravda.

 

Kvalita našich tonerů?

Výrobce našich tonerů při výrobě splňuje ISO 9001 http://www.iso.cz/?page_id=38

Naše Tonery jsou dvakrát zabalené pro větší bezpečnost při přepravě. Výrobce má více než 10 let zkušeností s vývojem a výrobou. Před opuštěním továrny jsou tonery několikrát testovány na funkčnost a kvalitu tisku.

 

Kvalita originálních a alternativních tonerů?

Kvalita originálních a alternativních tonerů je prakticky stejná a zároveň alternativní tonery mají minimálně stejnou kapacitu vytištěných listů.

  

Co je to drum jednotka?

Drum jednotka (optický válec) je zobrazovací či válcová jednotka je součástí řady laserových tiskáren, kdy tonerová kazeta neobsahuje zobrazovací válec nutný pro tisk. Proto je součástí spotřebního materiálu také tato zobrazovací jednotka, která obstarává samotný tisk.

 

Laserový toner HP nebo Canon neobsahuje vytahovací přepravní pásku tzv. seal, koupil jsem špatnou kazetu?

Rozhodně ne. Ne všechny kompatibilní kazety všech výrobců tyto přepravní pásky obsahují. Na kazetu či tisk to nemá vůbec žádný vliv. Tato přepravní pojistka není pro funkci kazety nutná ani při její absenci není kazeta jinak méně hodnotná. Když kazeta pásek neobsahuje, znamená to o jeden krok méně ze strany zákazníka a rovnou instalaci. V případě, že ho obsahuje, jednoduše ho lze vytáhnout a poté kazetu instalovat do tiskárny.